XXXI Zawody Long Range F-Class w Skarżysku

09-04-2018

W dniach 7-8 kwietnia Best Hunters Team, w składzie Ania Lubryczyńska-Bochyńska, Damian Bochyński, Igor Stefanowski oraz Rafał Walczowski, wzięli udział w XXXI Zawodach F-Class w Skarżysku. Zawody okazały się rewelacyjne dla zawodników Naszego Team’u.

W sobotę rozegrano konkurencje w następujących klasach:

• trójbój(300m, 600m, 800m)
  • Semi Auto
  • trójbój Sniper
  • trójbój Sniper Open
  • trójbój FT/R, trójbój Open

Nasi zawodnicy reprezentowali Best Hunters Team we wszystkich wymienionych klasach. W kategorii Semi Auto startowali Ania, Damian, Igor:

Ania wygrała na dystansach 300m i 600m na 800m uzyskała piękną grupę niestety błąd w ocenie siły wiatru nie pozwolił jej zająć medalowego miejsca ale wyniki na trzech dystansach pozwoliły Jej wygrać trójbój! – należy dodać, że były to Jej pierwsze tak poważne zawody w życiu! Ania strzelała z karabinu JP w kalibrze 6.5 Grendel.

Damian był 3 na dystansie 300m i dwa razy piąty na dystansach 600 i 800 metrów, co w sumie dało mu drugie miejsce w trójboju. Karabinem z jakiego strzela jest JP w kalibrze 6.5 Creedmoor.

Igor zajął 5 miejsce na 300m, 10 na 600m oraz 7 miejsce na 800m, musi się „dogadać” z karabinem ale widać było po skupieniach na tarczach, że szybko będzie dobrze. Karabin to JP w kalibrze 6.5 Creedmoor.

Kolejną kategorią sprzętową była klasa Sniper, tutaj Nasz Team reprezentowali Ania i Damian. Strzelali z karabinu Dolphin w kalibrze .308. Bezkonkurencyjny okazał się Damian, który wygrał 300m z rewelacyjnym wynikiem 99 punktów, na 600m i 800m był trzeci, a w trójboju pierwszy!

Ania dzielnie dotrzymywała mu kroku i na 300m była 13, na 600m pierwsza!, a na 800m czwarta, co w sumie pozwoliło jej zająć najniższe miejsce na podium w trójboju!

Rafał był jedynym naszym przedstawicielem w klasie Sniper Open, strzelał tam z karabinu NC Rado w kalibrze .284. Rafał na 300m był 10, na 600m drugi i na 800m czwarty, co pozwoliło mu wygrać trójbój!

Igor natomiast był naszym reprezentantem w klasie królewskiej Open, strzelał z karabinu NC Rado w kalibrze 6.5x47. Na dystansie 300m był 19, na 600m był 3!, a na 800m 6, co dało mu 7 miejsce ze stratą dwóch punktów do „pudła”!

Ania i Damian reprezentowali nas jeszcze w klasie FT/R ze zmiennym szczęściem. Damian zajął trzecie miejsce na dystansie 600m, niestety niedoszacowanie wiatru na 800m pozbawiło go szans na dobre miejsce w trójboju ostatecznie był 18, Ania w trójboju zajęła 38 miejsce ale dla niej najważniejsze było zdobycie bezcennego doświadczenia.

W niedzielę strzelano na dystansie 1000 jardów w 4 klasach:

• Sniper, Sniper Open
  • FT/R
  • Open – tutaj także nasi zawodnicy zaprezentowali się wyśmienicie.

Damian wygrał klasę Sniper a w klasie FT/R był 6, Rafał był trzeci w kategorii Sniper Open, Igor był 23 w Open, a Ania 23 w Sniper i 18 w FT/R.

Na podsumowanie należy dodać, że warunki na zawodach były bardzo trudne, a w niedziele wręcz ekstremalnie trudne ze względu na bardzo silny wiatr, który jest raczej niespotykany na strzelnicy w Skarżysku (podczas strzelań konkurencji 1000 jardów potrafił przewrócić 6 tarcz równocześnie), co powoduje, że rezultaty uzyskane przez nasz Team należy uznać szczególnie udane.